BB JEWELLERY
Rólunk
BB JEWELRY
Rólunk
Cselőtei Boglárka Babus vagyok - ötvös, újságíró, kurátor. 2012 óta foglalkozom ötvösséggel - a mesterséget a Képző-és Iparművészeti Szakközépiskolában, a legkiválóbb mesterek segítségévél sajátítottam el. Tanulmányaimat a Magyar Képzőművészeti Egyetem képzőművészet-elmélet tanszékén folytattam - a diploma után, 2021 szeptemberében pedig megalapítottam saját ékszermárkámat Tasi Benedek Józseffel (bionikus mérnök) karöltve.
A BB-nél az egyedi, kisszériás, nemesfém ékszerek készítését helyezzük fókuszba, nagy hangsúlyt fektetve a fenntartható gyártási lehetőségekre. Munkáinknál általában egyszerű befoglaló formákat kombinálunk hangsúlyosabb, fenntartható forrásból származó kövekkel. Ékszereink vonalvezetése inkább szabályos és szimmetrikus, mint laza, organikus - minden modellünket geometrikus alakzatokból építjük fel. Stílusunk alapvetően klasszikus - modern megfogalmazásban.
Az egyediséghez Bence "mérnöki" látásmódja is hozzátesz, ugyanis bionikus mérnök lévén ugyan az ötvösséget, ezáltal a klasszikus foglalatok kialakítását nem tanulta mestertől, ám a különböző bonyolult szerkezetek megtervezése nem áll távol a szakmájától. Ezáltal képes az ékszertervezést praktikus és funkcionális oldalról megközelíteni (a hagyományos foglalat kialakítási megoldásokat időnként maga mögött hagyva). Bence a 3D látványtervek és az öntéshez szükséges mesterdarabok, valamint az egyedi ékszer végleges formájának kialakításáért felel.
Minden ékszer elkészítése egy személyes, könnyed hangvételű konzultációval kezdődik (egy kellemes kávé kíséretében). A beszélgetés során egyeztetjük az elképzeléseket, budgetet, ütemezést, méretet veszünk, és természetesen megismerjük a megrendelőt. Ezután részletes árajánlatot küldünk, véglegesítjük a terveket, és elkezdjük a gyártási folyamatot. A 3D látványtervből műgyanta-alapú öntési mesterdarabokat készítünk, amelyről az öntő guminegatívot vesz le (egy külsős öntőműhelyben). A guminegatívba speciális öntőviaszt injektálnak - ezután következik a viaszveszejtéses öntés folyamata, végül a nyers öntvényeket kézzel dolgozzuk ki.
Ez a gyártási metódus lehetővé teszi, hogy minél kisebb eszköztárral, valamint minél kisebb, limitáltabb helyszínen dolgozzunk, valamint minden munkafolyamatot a legapróbb részletekig felügyelni tudjuk.
Számunkra kiemelten fontos a fenntarthatóság, ezért minden terméket made-to-order / megrendelésre készítünk, azaz nem tartunk árukészletet, nem termelünk feleslegesen olyan ékszereket, amelyek végül nem találnak gazdára. Szerencsére a fémek végtelenszer újrahasznosíthatóak, így törekszünk arra, hogy mindig a megrendelő által hozott anyaggal dolgozzunk, ezáltal az örökölt, javíthatatlan, de nagy érzelmi értékkel rendelkező ékszerekből vadonatúj tárgyak születhetnek. A csomagolás terén mindig újrahasznosított papírokkal dolgozunk, a műanyagtartalmú habszivacsok és párnák helyett pedig szárított virágokkal tömjük ki a dobozt, és erre ültetjük az elkészített ékszereket - így az esküvőn sem kell külön gyűrűpárnáról, gyűrűdobozról gondoskodni. A befoglalt köveket mindig hazai forrásokból szerezzük be, ásványbörzékről, gyűjtőktől, valamint egyáltalán nem dolgozunk gyémánttal, ugyanis nem tartjuk etikusnak.
Emellett arra törekszünk, hogy az ékszerek megtervezését és elkészítését minél személyesebb és emlékezetesebb élménnyé tegyük - megrendelőinket rendszeresen bevonjuk a gyártási folyamatba, mindig tájékoztatjuk őket az aktuális állapotról, esetlegesen felmerülő problémákról, (adott esetben biztosítjuk a "páros csiszolás" lehetőségét is), az átadásokat pedig pezsgővel és süteménnyel ünnepeljük.